No module Published on Offcanvas position
38782 Україна, Полтавська обл., с.Горбанівка, вул.Миру,1 poltavaplemservis@gmail.com

В Україні необхідно повернути племінну службу, але видозмінену, – думка

5

Серед негативних змін у генетиці великої рогатої худоби, що відбулися в Україні за останні роки, – відсутність племінної служби України й оцінювання бугаїв-плідників.

На цьому в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer наголосив голова правління АТ «Полтаваплемсервіс» Валентин Грабко.

«На мою думку, варто повернути таку структуру, але у видозміненому вигляді, – вважає він. – Це має бути незалежна, сучасна служба, зі своєю генетичною базою, до якої входили б не лише бугаї-плідники, а й материнське стадо для їхнього геномного оцінювання».

За словами Валентина Грабка, в Україну з-за кордону ввозять багато спермопродукції з різних країн. До частини партій виникають серйозні запитання щодо ветеринарної безпеки, якості та генетичної цінності сперми, дотримання всіх вимог під час її фасування.

«Так, згідно з правилами, постачальник за ввезення кожної партії спермопродукції має надавати певну кількість спермодоз для перевірки якості, – зазначив він, – однак далеко не всі цього дотримуються. Крім того, разом із деякими бугаями закордонної селекції до України було завезено генетичні захворювання, а від таких запліднювачів годі чекати продуктивного поголів’я».

Також Валентин Грабко визнав, що генетика в Україні перетворилась тільки на бізнес, і за відсутності наукової складової – це біда для держави.